WELLNESS

DÁTÁ SNÉHAN

intenzivní léčebná masáž –

Tato jedinečná technika se provádí zásadně teplým olejem, nejlépe sezamovým, který má schopnost prosáknout hluboko do tkání a odbourává i psychické bloky. Díky blahodárnému působení nahřátého oleje, v kombinaci s intenzivní masáží dochází k uvolnění kloubních pouzder a následně kloubů, vazů, svalových úponů, šlach a k dokonalému protažení svalů.

Dobře provedenou dátá snéhan masáží dochází k úlevě od dlouhotrvající bolesti, zvětšení kloubních rozsahů, odstranění zplodin metabolismu usazených v úponech svalů, odbourání únavy, k regeneraci a výživě kůže a tkání, podpoře imunitního systému a harmonizaci celého organismu. Jde o techniku, která často pomáhá i tam, kde již nestačí běžná fyzioterapie. I proto ji lze právem nazvat terapií léčebnou. Velmi vhodné je spojení dátá snéhan s parní lázní (svédan box), díky které se její veškeré příznivé účinky ještě posílí.

ABHJANGA

uvolňující celotělová terapie –

Příjemná masáž celého těla teplým sezamovým olejem s hlubokými detoxikačními, relaxačními a regeneračními účinky. Pozitivně ovlivňuje nervový a lymfatický systém, uvolňuje napětí a stres, má blahodárný vliv na pokožku, zejména při pocitech suchosti. Relaxační účinek je podpořen použitím horkých kamenů, svíček a vůní. Celá terapie je zakončena vypocením v páře (svédan box).

SVÉDAN BOX

parní potní lázeň –

Jedná se o speciální parní lůžko, pro jehož výrobu se používá výhradně čisté dřevo. Jeho velkou předností je unikátní zkonstruování, které zajišťuje působení páry pouze na tělo, zatímco hlava zůstává zcela venku. Na rozdíl od běžné sauny či páry proto člověku umožňuje normální bezproblémové dýchání. Nedochází tak k nežádoucímu přehřívání plic, hlavy a mozku. To ocení zejména kardiaci, astmatici, lidé s dýchacími obtížemi, stejně jako ti, kterým klasická sauna či pára jednoduše nedělají dobře.

Celé tělo se v boxu postupně prohřívá, otevírají se póry, odchází toxiny, vstřebává se olej z předešlé masáže, uvolňují se ztuhlé šlachy, vazy a klouby, dochází k omlazení těla a pokožky, uklidnění psychiky a navození příjemného stavu relaxace. Blahodárný účinek celé procedury je možné umocnit použitím bylinek.

 

KAJÁSEK

omlazující olejová koupel –

Velmi příjemná procedura s hlubokým uvolňujícím, zklidňujícím a detoxikačním účinkem pro tělo. Provádí se na speciálně upraveném stole, na kterém je člověk poléván teplým sezamovým olejem. Vhodná při potížích se svalovou ztuhlostí, chronických bolestech, při potřebě hloubkového celotělového prohřátí, uvolnění a relaxace. Skvěle též působí na kvalitu pokožky, při problémech s celulitidou, pro regeneraci tkání. Má výrazný pozitivní vliv na psychiku, díky kterému mimo jiné značně zlepšuje kvalitu spánku. Realizuje se ve čtyřech základních polohách, případně v několika dalších – dle problémů. Vlastní proceduru následuje ještě zhruba půlhodinový odpočinek o samotě za doprovodu relaxační hudby.

 Pro adekvátní účinek, jako též s ohledem na fakt, že sezamový olej je poměrně drahý,  nelze provádět jednorázově, ale vždy nejméně v počtu 4-5 procedur v rámci přibližně jednoho měsíce. Po ukončení procedury je doporučující si olej na těle ponechat, proto je vhodné vzít si s sebou starší oblečení.

 

English